A projektet azért hoztuk létre, hogy az elsőéves hallgatókat is bevonjuk a BBTE közösségébe: olyan emberek közé, akik támogatják egymást, jól érzik magukat együtt és kihozzák a maximumot a diákévekből.

A Student to Steam Team nem létezne a mentorkodást vállaló hallgatók nélkül. Ők azok, akik idejükkel, energiájukkel és tapasztalataikkal segítik a fiatalabbakat az egyetemi közösségbe való beilleszkedésükben. Mindamellett, hogy ők lesznek azok, akik elsőként köszöntik a gólyákat, a következő előnyökben is részesülnek:

ÖNKÉNTES-SZERZŐDÉS
A gólyákkal tartott heti találkozókat, a csoport tagjainak nyilvántartását, a közérdekű témákról szóló műhelymunkákat a jövőben a munkaadó szakmai tapasztalatként ismeri el.

TRÉNING ÉS KREDITEK
Azok a mentorok, akik felvételt nyertek a programba, egy ötnapos nyári egyetemen vesznek részt 2022. július 4-8. között Kolozsváron, amelyen csoportvezetői és kommunikációs készségeiket fejlesztik, kipróbálják magukat a mentor-szerepben és szórakoznak.

KÖZÖSSÉG
Az elsőévesekkel egy külön csapatot alakíthatsz ki, ők lesznek a te csoportod. E mellett azonban mentortársaiddal is közösséget alkotsz, akár már augusztustól is, hiszen az ötnapos nyári egyetemet Kolozsváron szervezzük, ahol a nappali fejtágítók után esti kikapcsolódásra is sor kerül.

- heti találkozók szervezése az első évesek csoportjával
- a tagok nyilvántartása és monitorizálása
- foglalkozások szervezése a közérdekű témákról
- a csapat munkájáról beszámolni a szervezőknek
A mentorprogram 10 hónapos tevékenységet jelent, így a hallgatóknak egész évre kötött önkéntes szerződése lesz.
Előfordulhat, hogy egyes programban részt vevő mentorok szakmai gyakorlatként szeretnék elismertetni a tevékenységet.
FONTOS! Amennyiben a kar a mentorprogramban végzett tevékenységet elismeri szakmai gyakorlatként, az adott óraszámra és időszakra nem köthetünk önkéntes-szerződést is.
mit mondanak a mentorok a programról?

HENRIETTA
A program lehetőséget adott, hogy az egyetemi évek alatt szerzett tapasztalatokkal segíthessek a gólyáknak beilleszkedni az egyetem világába és, hogy a tudásomat mégjobban kibővítsem a kihívásoknak köszönhetően. Egy olyan program, ahol mindenki tanul valamit, új barátokat szerez, fejlődik, és közben még szórakozik is.

ÁGNES
Az mentorprogram a komfortzónából való kimozdulást jelenti számomra. Az első évesekhez hasonlóan nekem is kihívást jelent megküzdeni az online egyetemista élettel, s pont ebből merítkezve szeretném kisebb társaimat eddigi tapasztalataimmal segíteni. Örülök, hogy részese lehetek ennek a programnak, mert így lehetőségem adódott megtapasztalni, hogy online is lehet maradandó élményt nyújtani és kapni.

RITA
Az STS program lehetőséget adott, hogy mentorként kipróbálhassam magam, ami hozzájárult a pedagógusi készségeim fejlődéséhez, másrészt ismereteim és tapasztalataim által segíthettem beilleszkedni az elsőéveseknek az egyetemi (online) életbe. Szerencsésnek érzem magam, hogy a mentorcsapat tagja lehetek.

BOGI
Az STS egy olyan partneri kapcsolatot jelent számomra, amelyben felsőévesként tapasztalataim megosztásával segíthetem a gólyák boldogulását, ők pedig cserében megerősítenek engem abban, hogy az út, amit elsőévesként választottam, az enyém.

ZSUZSA
Az STS program keretein belül kipróbálhattam, milyen is egy kisebb csoportot vezetni, összetartani. A találkozók alkalmával közösen választott témákat beszéltünk meg, megoszthattam a tapasztalataimat, és új, hasonló érdeklődésű embereket ismertem meg.